Basında Biz / Haberler
arrow_back Geri Dön

İmaş Makina Yine AR-GE 250 Listesinde

İmaş Makina Yine AR-GE 250 Listesinde
02.11.2020

İmaş Makina Genel Müdürü Mustafa ÖZDEMİR: "AR-GE'ye çok önem veriyoruz, sektörlerimizde ilk AR-GE merkezine sahip olan firmayız. Bunun karşılığını listede 214. sırada bulunarak aldık ve sektörlerimizde bu listeye giren tek firmayız.  Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl AR-GE'ye yaptığımız harcama tutarı 6 Milyon TL'yi aştı. 2020 yılında da bu rakamın 8.5 Milyon TL olacağını bekliyoruz. Yaptığımız yatırımlar ürün kalitemizi geliştirmemizde kısa sürede çok etkili olmaktadır. Yeni ürün geliştirme konusunda da AR-GE merkezimiz hızla çalışmalarına devam etmekte olup, bu çerçeve de üniversite-sanayi iş birliğine de oldukça önem vermekteyiz. Üretim maliyetlerimizi aşağıya çekerken enerji verimliliği yüksek ürünler geliştirebildik ve bu da ihracatımıza olumlu yansıdı. Bu merkezimiz ile birlikte yenilikçiliğe odaklanmış, nitelikli istihdamı gelişmiş, katma değeri yüksek ürünler üretirken, verimliliği ve rekabet gücü yüksek bir ekonomik ortamın oluşturulmasına da katkı sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.

"Hem şirket hem de ülke olarak; teknolojiye, AR-GE’ye yapılacak yatırımlar bizim dünya pazarında daha çok söz sahibi olmamızı sağlayacaktır. İmaş Makina olarak bu bilinçle çalışıyor ve geleceğe sağlam adımlarla ilerliyoruz. Müşterilerimize, sektöre ve ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz" diyerek sözlerine devam eden Mustafa ÖZDEMİR, "100'ün üzerinde ülkeye ihracat eden bir şirket olarak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

İmaş Makina; üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetler sürecini deneyimli profesyonel kadrosu ve uluslararası normlarda iş alışkanlıkları ile yürütüyor. Küresel ekonominin gereksinim duyduğu yeni teknolojiler, üretim hızı ve standardizasyonu, üretim maliyetlerinin minimize edilmesi, anında destek ihtiyacının çözümlenmesi ve kurumsal devamlılık ilkelerine hayatiyet kazandıracak bilgi, birikim, tecrübe ve sorumlulukla çalışmalarını sürdürmektedir.

Tahıl değirmenciliği sektöründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe Viteral, şerit ve daire testere tezgâhları sektöründe Cuteral, çelik konstrüksiyon sektöründe Steral ve satış sonrası hizmetler ve yedek parça satış sektöründe ise ProSupport markasıyla faaliyet göstermektedir.

Milleral markası ile buğday, mısır, çavdar, yulaf, arpa gibi tahılların un ve irmik haline getirilmesinde kullanılan makinelerin ve komple tesislerin anahtar teslimi olarak üretim kurulum hizmeti sunuyor. Viteral, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi üretmek için kullanılan makinelerin, anahtar teslim tesisler olarak üretilmesi ve kurulması hizmetini yem makineleri sektörüne taşıyan markasıdır.

Yaklaşık 60 bin metrekare açık alan üzerine kurulmuş olan fabrikada, 30 bin metrekare kapalı alan bulunmaktadır. Fabrika yerleşimi üretim proseslerine ve planlamalarına uygun olarak dizayn edilmiştir. 6 kw'lık fiber lazer makinesi ile sac işleme hızını 3 kat arttıran İmaş Makina, 5 Eksen CNC tezgâhları ile de verimlilikte yüzde 40 artış elde etmektedir.

İmaş’ın fark yarattığı temel noktalar: inovasyon, kalite, teknoloji, sürdürülebilirlik… Bir diğer önemli konu da 7/24 yedek parça ve teknik servis hizmeti vermesidir. Satış sonrası hizmetler için ProSupport markası adı altında ayrı bir ekip oluşturmuştur.