Basında Biz / Haberler
arrow_back Geri Dön

Desmüd: Sn. Özdemir ile Röportajımız

Desmüd: Sn. Özdemir ile Röportajımız
07.10.2021

Kuruluş hikayenizi kısaca anlatır mısınız?

İttifak Holding bünyesinde 1989 yılında yüksek kalite ve teknoloji ile makine ve ekipman üretmek üzere kurulan İmaş, tahıl değirmenciliğinde Milleral, yem fabrikalarında Viteral, şeritli testere sektöründe Cuteral, çelik yapı sektöründe Steral ve satış sonrası hizmetlerde ise ProSupport markalarıyla faaliyet göstermekte, profesyonel idari ve teknik kadrolarıyla bu sektörlere değer katmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana dünyada 100’den fazla ülkede anahtar teslimi un ve yem fabrikası kuran ve binlerce testere tezgahı üreten şirketimiz, “önce güven” ilkesiyle müşterilerine hizmet  vermekte, yüksek kalite anlayışı ve hızlı satış sonrası hizmetiyle iş ortaklarının memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Makine imalat sektöründe AR-GE’ye en çok yatırım yapan ilk 10 firma arasında yer alan firmamız, kurumsal mühendislik birikiminin yansıması olan son teknolojiyle donatılmış, sektörünün ilk AR-GE  Merkezi ile müşterilerine kaliteli ve inovatif ürünler sunmaktadır.

Birbirini tamamlayan sektörlerde üretim yapması sayesinde iş ortaklarına anahtar teslimi entegre fabrika çözümleri sunan İMAŞ, ürettiği makine ve ekipmanların kalitesini hem bünyesindeki kalite güvence birimleri ile her adımda titiz bir şekilde kontrol etmekte hem de dünyaca kabul görmüş kalite belgeleriyle kalitesini garanti altına almaktadır.

32 yıllık tecrübenin ve dünya çapında verilen hizmetin sonucu olarak son yıllarda Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçısı arasında yer alarak hedeflerine emin adımlarla ilerlemenin gururunu yaşamaktadır.

İhraç ettiğiniz ürün grupları nelerdir?

Tahıl değirmenciliğinde Milleral, yem fabrikalarında Viteral, şeritli testere sektöründe Cuteral, çelik yapı sektöründe Steral ve satış sonrası hizmetlerde ise ProSupport markalarımızla faaliyet göstermekteyiz.

Önümüzdeki yıllarda yeni pazar arayışlarınız olacak mı?

Dünyanın her bölgesinde aktif olarak yer alıyoruz. Amerika ,Afrika, Asya hedef bölge olarak değerlendirebiliriz. Bu bölgelerde halihazırda teslim ettiğimiz ve şuanda devam eden projelerimiz var. Fakat bu bölgelere yoğunluğumuzu daha da arttırıp ihracatımızı yükseltmeyi hedefliyoruz.

Şirketinizin üretim, satış büyüklüğü nedir? Üretiminizin ne kadarı ihracat, ne kadarı iç pazarda satılıyor?

Yıllık 35-40 milyon dolar satış büyüklüğümüz vardır. Yaklaşık olarak üretimimizin %80'ini ihracat, geri kalan %20'sini ise iç pazar oluşturmaktadır.

AR&GE'ye ne kadar kaynak ayırıyorsunuz?

Makine imalat sektöründe AR-GE’ye en çok yatırım yapan ilk 10 firma arasında yer alan firmamız, kurumsal mühendislik birikimimizin yansıması olan son teknolojiyle donattığımız, sektörümüzün ilk AR-GE  Merkezi ile müşterilerimize  kaliteli ve inovatif ürünler sunmaktayız.. Bununla birlikte 2020 yılında AR&GE'ye 10 Milyon TL harcama yapan firmamız, 2021 yılında da AR&GE'ye 10 Milyon'dan fazla bütçe ayırmıştır.

Farklı bir sektörde üretim ve yatırım yaptınız mı? Yatırım yapmayı düşünüyor musunuz?

Sürekli yatırımlarımız devam etmektedir. 2022 yılında da düşündüğümüz projeler var. Bunları da zamanı gelince sektörümüz ile paylaşacağız.

Son olarak DESMÜD'ün aylık olarak hazırlanacak olan "TheMillPress" bülteni hakkında neler söylemek istersiniz?

Pazarlamaya önem veren bir şirketiz. Şirketimiz ile ilgili haberleri, yeni ürünlerimizi ve tüm gelişmeleri takip edeceğiniz bu bülten, aynı zamanda bize rakiplerimizi ve sektörümüzü takip etme fırsatı sağlayacaktır. Sektörümüze destek verme amacıyla hazırlanan bu projeyi destekliyor olacağız.